[NOVINKY] [KDY A KDE] [UBYTOVANI] [PROGRAM] [KONTAKT ]

[REGISTRACE]

Vítejte na stránkách dalšího ročníku setkání uživatelů operačních systémů IBM OS/2 a eComStation z Čech i Slovenska. Tentokrat se celá sláva bude konat v Brně ve dnech19.-21.9.2008. Tuto akci pořádá spolek česko-slovenských uživatelů operačního systému OS/2 Warp a eComStation.

[NOVINKY]

  • Doplněny odkazy k přednáškám - 12.11.2008
  • Publikován seznam přednášek
  • Registrace prodloužena ! Termín pro registraci byl do 30. 6. 2008, zatím je ale možné se stále hlásit. Kontaktujte však prosím J. Kubena na níže uvedené adrese.

[KDY A KDE]

 

Warpstock 2008 se bude konat ve dnech 19. - 21. září 2008 v Brně
[http://www.ticbrno.cz/] na Univerzitě obrany [http://www.unob.cz/].

Kde probehnou prednasky a debaty:

Přednášky proběhnou v prostorách katedry matematiky a fyziky v Kasárnách Šumavská (vchod v dolní části ulice u křižovatky se Štefánikovou, proti parku na Chaloupeckého nám.).  viz. www.mapy.cz

Jak se dostat na misto: (aktualizovano)

 

Autobus - přijíždí na autobusové nádraží Zvonařka nebo na staré autobusové

nádraží proti hotelu Grand u hlavního železničního nádraží.

Vlak - na hlavní nádraží. Na Šumavskou jede od hlavního nádraží tramvaj č. 1 (směr Řečkovice) [http://www.dpmb.cz/], zastávka se jmenuje Šumavská. Po vystoupení se asi 80m vrátit a zahnout doprava.

Auto
- nejlíp si vyhledat na mapě. Měli byste přijet po Štefánikové a zahnout na Šumavskou.

 

[UBYTOVANI]

Ubytovna na Dobrovského 27. viz. www.mapy.cz

Doprava na ubytovnu:
Tramvají č. 12 nebo 13 (směr Technologický park) od hlavního nádraží, vystoupit na
zastávce Dobrovského. (Je to 9 zastávek, 16. min. jízdy. Jízdenky se kupují předem, např. v automatech u nádraží, u řidiče jsou jen za přirážku. Doporučuji koupit něco do zásoby, využijete je při cestě ze snídaně na přednášky.)
Ulice Dobrovského vede doprava (na rohu je Mexická restaurace), ubytovna je asi 150 m na pravé straně. Recepce je za hlavním vchodem, je k ní krátký vjezd (pro ty, co přijedou autem, se zákazem zastavení,ale snad to na chvíli projde; parkovat se bude jinde - na Šumavské, tam, co budou přednášky), který má po stranách jakousi předzahrádku. Budou tam mít seznam těch, co žádali ubytování.
Je možné jet i tramvají 1 (směr Řečkovice) a vystoupit na zastávce Jungmannova, vrátit se asi 50 m a jít po Dobrovského z opačného konce, ale to je kousek dál.

Auto - nejlíp vyhledat na mapě.

Setkání v pátek večer bude v restauraci Plzeňský dvůr na ulici Šumavská 29. Začátek ještě upřesníme.Dojet se dá buď tramvajemi 12 nebo 13, vystoupí se na zastávce Klusáčkova (o dvě dřív  než na ubytování),jde se zpět asi 70 metrů, zahne se doleva, restaurace je pak hned na pravé straně ulice Šumavská.
Také je možné jet tak, jak na přednášky (viz výše) a jít po Šumavské nahoru kousek dál.

[PROGRAM]

Pátek

od 17:00 příjezd účastníků, večer posezení v jedné z okolních restaurací

 

Sobota

7:30 - 8:30 snídaně

9:00 -11.00 přednášky

11:00 - 13:00 oběd

13.00 - 17:00 přednášky

17:00 prohlídka města

19:00 večeře a "volná" zábava

 

Neděle

7:30 - 8:30 snídaně

9:00 - 11:00 přednášky

11.00 - 13:00 oběd

13.00 - výlet do podzemí hradu Špilberg

 

Přednášky přednesou a tématem bude :

Luboš Černý
- Lehký pohled do zákulisí www.os2.cz
- VirtualBox/2 prakticky

Jarda Kačer
- Úvod do webových služeb

Zdeněk Wagner
- Konverze CVS repository do subversion

Michal Moučka
- OS/2 a automatizace podruhé.
Chtěl bych se zmínit o tom, jak to  dopadlo s kartou pod OS/2, kterou jsem prezentoval na Warpstocku v  Libereci. To znamená chtěl bych prezentovat, co jsem ke kartě dodelal,  jaká je další budoucnost atd.

Jaromír Kuben
- TeX pod OS/2 a eCS - současnost 

 

Budeme velice radi, pokud vyjadrite svuj nazor k programu a jeste radsi budeme, pokud se rozhodnete do akce aktivne zapojit.

[REGISTRACE]

Registrace již není možná. V případě nouze kontaktujte Mirka Kubena viz. kontakty.

UPOZORNĚNÍ!
Vzhledem k tomu, že ubytování je ve vojenské ubytovně a akce probíhá ve vojenských objektech, musím včas podat žádosti o povolení ke vstupu a souhlas s ubytováním. Proto se prosím registrujte pokud možno do konce června 2008, později nemohu zaručit, že zejména ubytování bude bez problému (hotel je hodně dražší). Raději mne pak kontaktujte na níže uvedeném e-mailu.

Zvlášť důležitá je včasná registrace u cizinců (i Slovensko), tam je schvalovací lhůta delší! Pokud se zaregistrujete a nepřijedete, je to mnohem menší problém než naopak. Nezapomeňte na případné osoby, které vás budou doprovázet.

[KONTAKT]

Tento rocnik konference ma pod palcem - Jaromír Kuben a početná podpora zkušených warpstockářů ( Luboš Černý, Jarda Kačer, Filip Molčan ... a.j. )

Jakékoliv dotazy směřujte buď do diskuzního fóra nebo na e-mail.

TUTO AKCI PODPORUJI:

Česká uživatelská skupina OS/2
server OS/2.cz
blue.point Solutions, s. r. o.