Úvod


Slovo úvodem

Věc se má tak: poté, co mé sebevědomí stouplo natolik, že jsem se odvážil prohlásit se za programátora, začal jsem se ohlížet po nějakém prostředí pro tvorbu OS/2 aplikací a případně tak ovlivnit jejich nedostatek na trhu. Zabrowsil jsem do luhů a hájů archívu Hobbes a objevil mimo jiné právě Speed Pascal/2 od SpeedSoftu.

Co je to Speed Pascal/2 ?

Speed Pascal/2 je plně 32-bitová PM aplikace vzhledem připomínající Borland Pascal for Windows (BPW). Oproti němu ale podporuje práci s projekty, která je programátorům spíše známá z prostředí C++. Další příjemnou změnou je i vestavěný debugger, který je též aplikací PM, stejně jako integrovaný Resource Editor. Autoři se tvorbě tohoto produktu nenechali inspirovat jen BPW, nýbrž zabrousili i do oblasti vyšší tvorby aplikací, do Delphi. Vytvořili tak všestranný překladač umožnující psaní systémových utilit na úrovni assembleru, přes klasické použití jazyka Pascal a TurboPascal až k tvorbě aplikací pomocí jazyka Delphi. Verze 2.0 se vyznačuje mnohem vyšší kompatibilitou právě s Borland Delphi a implementuje z něj další a další nástroje, funkce a syntaxi jazyka.

SpeedPascal/2 (JPeg, 59.6kB)
Resource Editor (JPeg, 22.1kB)

Instalace

Produkt se instaluje z disku, k čemuž slouží dodávaný instalační program. Volitelně lze nastavit, v jakém jazyce s vámi má SP/2 komunikovat. Dostupné jsou angličtina a němčina. Pokud se rozhodnete psát programy pomocí Turbo Vision, musíte instalátoru dodat zdrojové texty této knihovny. SP/2 je standardně neobsahuje.

Instalační program (JPeg, 49.9kB)

Co se vám bude líbit?

Nastavení vlastností projektu (JPeg, 43.7kB)

Co se vám líbit nebude?


Zpět Vpřed