EHTML b.90

Tak tohle je něco podobného jako AWE. ASCII editor + nějaké ty funkce navíc, ale v tomto případě se autoři nijak obzvlášť nesnažili. Práce se soubory sice odpovídá standardním editačním programům, ale pracovat na více souborech najednou je opět nemožné. Byť v hlavním menu najdete funkci pro rychlé vyvolávání předešlých otevřených souborů, dialogové okno se zprávou interní chyby asi není to, co byste čekali. Však se podívejte.

Zpětné volání souborů (JPeg, 8.7K)

Popis všech funkcí, které vám EHTML nabízí, bude velice skromný, neboť skromnost je hlavním heslem tohoto editoru. Pravé tlačítko vašeho hlodavce zprostředkuje funkce k ovládání editoru i výběr z několika tagů, ovšem pouze základních. Žádné tabulky, rámce, formuláře nebo nedejbože určení hlavičky, titulku a těla dokumentu. Určitě si oblíbíte tři naprosto prázdné Combo Boxy nenabízející žádné seznamy tagů nebo možnost zobrazování skrytých pohledů, jenž nelze nijak vytvořit. Pokud by vás prázdnota tří rozevíracích seznamů příliš trýznila, program vám dovolí nechat si zobrazit pouze dva, avšak za cenu toho, že budou opět prázdné. Samozřejmě ti nejvíce deprimovaní touto skutečností si seženou nějakou příručku jazyka HTML a Combo Boxy si sami naplní. Těm ostatním nejspíš nezbude nic jiného, než přesunout ikonu editoru na skartovač.

EHTML v celé své kráse a s nápovědou (JPeg, 126.9K).

Jakmile si při ovládání aplikace nevíte rady, obraťte se s klidem na nápovědu. Není obsáhlá, ale vzhledem k množství vestavěných nástrojů a pomocníků se není čemu divit. Další informace obdržíte na http://info.cern.ch.