Český spolek uživatelů OS/2

Pro nováčky


Úvodní | Články | Forum | Hry | Mapa serveru | Poradna | Prohlídka OS/2 | Recenze | Rozcestník | Různé | Skupina | Tipy a triky

Jen pro členy skupiny | Kde nás najdete | Off-line verze | O skupině | Pro nováčky | Přihláška do skupiny | Statistika návštěvnosti | Zakládací dopis

Aktualizováno:

Zpět na začátek stránkyVítejte na stránkách Spolku uživatelů OS/2

Jsme rádi, že jste k nám zavítali. Jste-li uživatelem operačního systému OS/2, pak jste na správném místě.

Toto místo je primárně určeno všem uživatelům a příznivcům operačního systému OS/2. Vítáni jsou samozřejmě všichni příchozí, tedy i návštěvníci z jiných operaračních systémů. Chcete-li se u nás rozhlédnout a nevíte co OS/2 obnáší, pak vřele doporučujeme prohlídku nové verze OS/2. Musíme vás ale upozornit, že tento link vede na místo s větším množstvím obrázků. Rovněž doporučujeme rozsáhlejší příspěvek našeho člena, pana Martina Mintala, ve kterém se zaměřil na podrobné porovnání OS/2 a Windows. Jste-li nespokojeným uživatelem Windows, pak by vás možná mohlo zajímat několik informací o OS/2.

Pokud jste k nám zabrousil náhodou a jste horlivým zastáncem Windows, pak byste asi měl rychle změnit adresu, protože u nás žádné informace ani software pro Windows nevedeme. Smůlu máte i v případě, že hledáte grafikou přetékající a barvami hýřící stránky se spoustou nejrůznějších blikajících hvězdiček a vyskakujících panáčků a podobného balastu.

Zpět na začátek stránkyO těchto stránkách

Následující odstavec je věnován naprostým začátečníkům na Internetu. Několik lidí se mě ptalo na způsob ovládání stránek. Zde je tedy krátký popis ovládacích prvků.

Tyto stránky nebyly zřízeny jako stránky jednoho člověka. Jsou věnovány Spolku uživatelů OS/2 a vlastně všem, kteří s tímhle báječným systémem pracují. Proto do nich může kdokoliv číkoliv přispět. Pokud se tak rozhodnete, je tu pár prosbiček či doporučení, důležitých pro to, aby vše dobře dopadlo a vaše dílko bylo co možná nejdříve online.

Stránky jsou neustále ve stadiu zrodu. Publikování na Internetu se stále ještě učíme a proto neustále něco měníme, doplňujeme, vylepšujeme a přesouváme... Kromě aktuálních a zajímavých informací je naším zájmem také střízlivý design a nevelké množství grafiky. Nepoužíváme (alespoň prozatím) žádné velké obrázky, žádné dynamické HTML, prvky ActiveX už vůbec ne. Javu pouze v nutném množství. V zápatích najdete jméno autora té které stránky a také krátký údaj o poslední aktualizaci té či oné stránky. Jste-li členem našeho spolku a chcete být informován o každé aktualizaci, pak se můžete zapsat do mailing listu naší skupiny. Informace o tom kde a jak se zapsat obdržíte po odeslání e-mailu. Aktualizace se odehrává zhruba jednou za týden.

Zhruba od začátku března 1998 jsou stránky tak trochu optimalizovány pro Netscape Navigator. K mání je také čtvrtá verze Netscape Communicatoru pro OS/2. V češtině! Myslím si, že pokud je volně k dispozici verze pro OS/2 a v poslední době i pro Windows, je to vhodná příležitost, jak toho využít. Jde především o to, že tyto specifické tagy umožňují odsazování textu (například na okrajích odstavců...) a jiné UŽITEČNÉ věci. Jsou zde totiž některé tagy specifické právě pro tento prohlížeč (zejména formátovací pomůcky jako třeba <SPACER>, nebo doplnění "Subject" v odkazech na e-mail. Jen tak mimochodem, kdo to ještě neví, Netscape Navigator je k dispozici ve verzi pro OS/2, a to zcela zdarma. Na výše uvedené adrese si ho můžete stáhnout.

Á propos Java; sem tam se na stránkách najde něco vytvořeného právě pomocí Javy. Bylo by tedy dobře prohlížet je pomocí prohlížeče, který Javu podporuje. Ovšem ani ve starších prohlížečích nevypadají nijak špatně. Testuji je v Netscapu, WebExploreru, WebNavigatoru Opeře a v Lynxu. Když už mluvím o prohlížení a prohlížečích, asi nejlepší bude použít zobrazení na celou obrazovku, rozlišení 800*600 a alespoň 256 barev. Při menším rozlišení to jde taky, ale není to ono. S vděčností rovněž uvítám jakékoli připomínky ohledně "technického provedení" stránek. Proto bych Vás prosil o odpovědi na následující otázky:

  1. Jaký prohlížeč používáte? Stačí, když opíšete informaci z následujícího řádku. Pokud Java funguje, pak Vaším prohlížečem je:
  2. Zobrazuje se vše správně? Pokud ne, co "nefunguje"?
  3. Co říkáte podkladu?
  4. Jak hodnotíte strukturu stránek?

Odpovědi pošlete webmasterovi

Zpět na začátek stránkyCo vám (zatím) nabízíme

Chcete-li vědět, co se od poslední aktualizace změnilo, podívejte se na Co je nového. Tento odkaz Vás odvede na místo, kde si přečtete něco O skupině. Za titulkem Kdo jsme a kde nás najdete se skrývají stručné informace o jednotlivých členech naší skupiny. Pokud se rozhodnetee rozšířit naše řady a podpořit nás, klikněte na stránku Jak se k nám přidat. Pouze pro členy je určena stránka se speciální nabídkou.

Několik stránek s odkazy.

Nejen pro členy naší skupiny zde máme rozsáhlou Sharewarovou databanku. Dále tu jsou Recenze programů, které používáme a rádi bychom Vám je doporučili, nebo naopak rozmluvili. Nejsou zde pouze recenze proframů, ale i další zajímavé informace.

OS/2 je skvělý operační systém, nicméně není bezchybný. A proto jsou zde naše Triky a pověry tipy.

V rubrice Obrázek měsíce budeme přinášet vždy nějaký obrázek. No a konečně v rubrice Trocha humoru najdete několik vtípků.


Úvodní stránka Webmaster Začátek stránky