Czech Warpstock 2009 Logo

Osmý ročník setkání uživatelů operačního systému OS/2 se tentokrát uskuteční na letišti Raná u Loun v termínu od 18.9.2009 do 20.9.2009.

Novinky

 • 2009-09-22: Přidány odkazy na prezentace.
 • 2009-07-16: Přidán předběžný seznam přednášek, ceny ubytování, mapy a instrukce pro příjezd.
 • 2009-06-02: Přidán náčrt programu a sekce Přednášky
 • 2009-06-01: Přidány informace pro příjezd, informace o ubytování, registraci a kontakty
 • 2009-05-28: Přidáno logo, upraven rozcestník
 • 2009-05-26: Stránka vytvořena

Kdy a kde

Již tradičně proběhne akce o podzimní víkend, který byl vybrán v hlasování. Tentokrát to bude víkend od pátku 18.9.2009 do neděle 20.9.2009. Snahou bylo přizpůsobit datum konání maximálnímu počtu účastníků, proto doufáme, že se dostaví celý tým v plné síle.

Naopak poněkud netradiční je místo konání - na letišti se tato akce doposud nekonala. Letiště Raná je kolébkou
českého (a československého) plachtění, první pokusy se datují až do roku 1932. Na letišti momentálně sídlí Aeroklub Raná, mající přibližně 40 členů. Naprostá většina se věnuje plachtění (bezmotorovému létání). Přilehlý kopec Raná je lákadlem pro paraglidisty a rogalisty z celých Čech.

Přednášky budou probíhat v učebně aeroklubu. Ubytování je zajištěno také přímo na letišti, prosím uveďte
na registračním formuláři, zda ubytování žádáte, případně pro kolik osob. Letiště disponuje odpovídajícím zázemím
včetně baru.

Jak se dostat na místo

Autem

Pokud disponujete vlastním dopravním prostředkem, je toto určitě vhodný okamžik, kdy jej použít. Na letiště totiž nevede žádná trasa veřejné dopravy (natožpak třeba metra, jak je tomu v Praze-Letňanech) a nejbližší autobusová zastávka je cca 3 km daleko. Pokud automobil nevlastníte, domluvte se s někým, kdo ano a kdo je ochotný se o něj podělit.

Dle serveru Mapy.cz jsou GPS souřadnice vjezdu na letištní parkoviště následující:
N 50°24'30.071", E 13°45'22.822"

Používáte-li navigační systém, použijte tyto souřadnice, případně adresu:
Hrádek 1
okres Louny

Nalézt na Mapy.cz

Letiště se nachází na jižním konci obce Hrádek (u trošku větší obce Raná), na serveru Mapy.cz tedy ignorujte číslo popisné 1 uprostřed obce (zjevně je špatně). Dále je třeba počítat s tím, že je dlouhodobě uzavřena silnice I/28 v délce přibližně 5 kilometrů mezi vesnicemi Dobroměřice a Raná. Je tedy třeba použít objízdnou trasu, která je znázorněna na následujících mapách.

Mapa 1 Mapa 2
Mapa přiblížení na letiště ze směrů Praha, Chomutov a Most Mapa detailního přiblížení na letiště

Pokud nepoužíváte v autě GPS navigaci, zde jsou instrukce pro navigaci vlastní hlavou ze směrů Praha a Chomutov:

 1. Miřte směrem Louny.
 2. V okolí Louny jsou tři sjezdy z hlavní silnice, použijte sjezd Louny-západ a pokračujte směrem na Most. Hned po sjezdu projedete malým kruhovým objezdem, po cca 300 metrech následuje jeden větší. Pak již pouze rovná silnice směrem Most.
 3. Po přibližně 2 kilometrech dojedete ke křižovatce. Za ní se silnice přestavuje, na křižovatce je to označenou značkou slepé ulice. Zde zabočte doleva do vesnice Dobroměřice.
 4. Pokračujte vesnicí. Po cca 1 km plynule přejedete do dalši vesnice - Lenešic. Tu projeďte celou. Na křižovatce ve vesnici se držte hlavní silnice, tedy mírně vpravo.
 5. Po výjezdu z vesnice pokračujte cca 5 km do vesnice Břvany. Do té vjedete zabočením ze silnice doprava a přejetím železničního přejezdu. Opět se pořád držte hlavní silnice a vyjeďte z vesnice na druhém konci.
 6. Pokračujte po silnici cca 3 km.
 7. Těsně po vjezdu do vesnice Hrádek odbočte doprava na malou asfaltovou silničku. U odbočky se nachází zelená cedule s bílým větroněm.
 8. Po cca 100 metrech vjíždíte na parkoviště letiště. Pokud by snad byla stažená závora, volejte organizátory, případně hlasitě křičte.

A nyní instrukce pro příjezd od Mostu:

 1. Z Mostu směřujte směrem na Louny.
 2. Poblíž obce Raná zatočte doprava a pokračujte do obce.
 3. Na jediné křižovatce mírně vpravo, tedy stále po hlavní.
 4. Naprosto ignorujte bílé šipky s nápisem "Letiště". Umístili je sem zlí paraglidisté, aby zmátli nepřítele (tedy i nás). Šipky totiž ukazují na paraglidistické pseudo-letiště, které se nachází na přesně opačné straně kopce, než kam se chcete dostat.
 5. Vyjeďte z vesnici a pokračujte cca 2 km.
 6. Vjedete do vesničky Hrádek. Na odbočce těsně před koncovou cedulí uhněte vlevo. Je to jediná odbočka vlevo, která se ve vesnici nachází, navíc vám situaci usnadní zelená cedule s obrázkem bílého větroně, která stojí těsně u odbočky.
 7. Po cca 100 metrech vjíždíte na parkoviště letiště. Pokud by snad byla stažená závora, volejte organizátory, případně hlasitě křičte.

Pokud hodláte přijet z jiného (tj. nestandardního a nepodporovaného) směru a nevíte si rady, kontaktujte organizátory.

Autobusem

Jak již bylo uvedeno výše, autobusem se na letiště nedostanete. Pokud přesto hodláte použít tento dopravní prostředek, kupte si jízdenku do Loun na autobusové nádraží. Po příjezdu volejte organizátory. Na místo budete dopraveni Modrým bleskem.

Pozor! Akci je třeba dopředu domluvit, nejlépe minimálně den předem!

Vlakem

Vlakem se na letiště dostanete stejně jako autobusem -- špatně. Kupte si jízdenku do Loun na Hlavní nádraží, případně na do stanic Střed anebo Město. Po příjezdu volejte organizátory. Na místo budete dopraveni Modrým bleskem.

Pozor! Akci je třeba dopředu domluvit, nejlépe minimálně den předem!

Letadlem

Konečně! Ano, toto je ten správný dopravní prostředek! Na stránce s informacemi o letišti si zjistěte důležité informace pro přílet a přistání. Služba AFIS není obvykle v pátek poskytována, ale u tak významné příležitosti uděláme rádi výjimku :-)

Při přistání a pojíždění dávejte prosím pozor na díry po syslech, které se na RWY vyskytují ve větší než malé míře.

Ubytování

Ubytování je zajištěno přímo na letišti jedním ze dvou následujících způsobů:

 • Klasicky v apartmánech (bytečkách) ve zděné letištní budově. Apartmámy jsou celkem tři, pro dva až šest hostů. Mají vlastní sociální zařízení a jsou uzamykatelné. Cena jednoho apartmámu se pohybuje řádově ve stokorunách na jeden den. Pokud přijedete s manželkami / přítelkyněmi / dětmi, budete přednostně ubytováni zde.
 • Správní drsňáci se smyslem pro letištní život se ubytují ve dřevěné budově, kde také budou pořádány přednášky. Kromě toho správného pocitu budete spokojeni i s cenou, která se limitně blíží nule. Zde budete ubytováni buď na vlastní žádost anebo v případě, že všechna místa v apartmánech budou již okupována účastníky rodinného typu. Kapacita dřeváku je prakticky neomezená.

Ceny ubytování jsou následující:

Typ ubytování Celková cena Cena na jednoho účastníka
Apartmán č. 1, 3 lidé 600 Kč / den 200 Kč / den při plném obsazení, jinak adekvátně více
Apartmán č. 2, 4 lidé 1000 Kč / den 250 Kč / den při plném obsazení, jinak adekvátně více
Dřevák N/A 100 Kč / den

 

Dřevák Zděná budova Dřevák

Dřevák. Zde se budou odehrávat přednášky. Pokud si vybavujete film Obecná škola, je to přesně ten samý typ dřevěného baráčku, ve kterém učitel Igor Hnízdo trestal spratky rákoskou.

Pán na obrázku se raduje, právě si k Vánocům pořídil nádherný větroň ASW-19.

Ubytování je zajištěno v hlavní zděné budově hned vedle hangáru. Apartmány se nacházejí v prvním patře, hned pod věží dispečera AFIS.

Pán na obrázku mrzne, protože pomáhá pánovi z prvního obrázku skládat jeho ASW-19 a v prosinci to není ono.

Vítá vás dřevák!

Registrace

Registrační proces stejně jako několik minulých ročníků tecnicky zajišťuje Luboš Černý. Emaily o registraci chodí všem organizátorům, rozhodně se tedy na vás nezapomene.

Registrujte se zde!

Prosíme vás, abyste pravdivě uvedli, zda požadujete ubytování, případně pro kolik lidí (ženy jsou na letišti vždy vítány v jakékoliv podobě). Chcete-li se více rozepsat, máte možnost v poznámce.

Účast na konferenci je jako vždy zdarma, platit budete pouze ubytování a jídlo a pití. Registrace sice není závazná (a ani to neumíme nijak vynutit), pokud ale registraci provedete a pak budete nuceni účast zrušit, dejte nám prosím vědět co nejdříve na níže uvedené adresy, ať zbytečně neblokujeme ubytovací místa.

A naopak, pokud ubytování nepotřebujete, můžete se klidně zjevit i bez předchozí registrace. Ale registrací rozhodně nic nezkazíte :-)

Program

Pátek 18.9.2009

Odpoledne až navečer:Příjezd účastníků, posezení v letištním baru
Od cca 20:00:Večeře v hospodě v Lounech

Sobota 19.9.2009

9:00: Snídaně v letištní baru
9:30-13:00: Přednášky
13:00-14:00: Oběd v blízké hospodě
14:00-17:00: Přednášky
17:00: Vlastivědná výprava na kopec Raná, dále večeře v hospodě v Lounech

Neděle 20.2.2009

9:00: Snídaně v letištní baru
Dále dle počtu připravených přednášek. Vzhledem k jejich stále upadajícímu počtu vlastivědný výlet, který bude později specifikován.
Odpoledne: Rozlet domů

Veškeré časy jsou pouze orientační. Vhledem k obvyklému chaosu, který vždy bezpečně zavládne, je nemožné cokoliv dopředu garantovat.

Přihlášené přednášky

Seznam doposud přihlášených přednášek:

 1. Migrace CVS repository do Subversion
  • Zdeněk Wagner
 2. Ukázka instalace eCS 2.0 do virtuálního stroje Virtual Box
  • Jarda Kačer
  • Momentálně na VB 2.x, nicméně už vyšla verze 3, takže si to snad ukážeme na ní.
 3. Principy, praktické používání a správa datových schránek
  • Rosťa Frič
  • Rosťa má na starost zavádění datových schránek v jedné větší státní organizaci. Přemluvil jsem ho, aby nás v této oblasti vzdělal, i když se tato problematika přímo OS/2 netýká, zato je aktuální a zajímavá.
 4. Používání unixového buildovacího prostředí a GCC od Paula Smedleyho
  • Jarda Kačer
  • Poznatky z pokusu o naportování nejnovější verze GNU Octave
 5. Tisk na CUPS síťovou tiskárnu
  • Luboš Černý
 6. Seti@Home nad BOINC
  • Luboš Černý

Neváhejte a přihlašte u organizátorů (kontakty dole) i tu vaši! Podělíte se tak ostatním se svými zkušenostmi, i když se vám třeba právě teď zdá, že se těžko můžou někomu hodit.

Doprovodné akce

Průběžně během celé akce máte možnost získat zdarma až 20 bodů důvěry do programu Thawte Web of Trust. Body budou udělovat novopečení notáři Luboš Černý a Jarda Kačer. Pokud máte zájem, stačí si přečíst instrukce (instrukce u Jardy, instrukce u Luboše) a postupovat podle nich.

Kontakt

Hlavní organizátor: Jarda Kačer, tel. +420723914123, email jarda (zavináč) kacer (tečka) biz
Technický organizátor: Luboš Černý, tel. +420736506248, email lcerny (zavináč) os2 (tečka) cz